Wyszukiwarka:
Aktualności

Trudne pytania

2014-10-30

News
Nowy dział w ramach Klubu Inicjatyw Biblijnych: "Trudne pytania". Napływają do redakcji ciekawe pytania. Chcemy odpowiedzieć na nie w świetle słowa Bożego. Czekamy też na wasze pytania i sugestie (na adres: jkochel@uni.opole.pl).




Dlaczego nie bawić się w Halloween?
Po co celibat - czy to nie przeżytek?
Skoro Bóg wie, co mnie czeka, to czy naprawdę jestem wolny?
Sakramenty - Boża łaska na pendrivie?
Kochaj i rób, co chcesz?
Być świętym? Niedzisiejsze
Czy powinno się być tolerancyjnym?
W kościele jest nudno... Muszę?
Czy spowiadać się księdzu? On też grzeszy.
Apokryfy - księgi zatajone przez Kościół?
Co mi się stanie jeśli będę nosił pierścień atlantów?
Czy Kościół powinien mieszać się do polityki?
Czy leci z nami pilot? - o Duchu Świętym.
Zmartwychwstanie - fakt czy mit?
Co złego jest w tatuażu i tzw. piercing`u?
Dlaczego chrześcijaństwo? A może pastafarianizm?


W najbliższym czasie odpowiemy na następujące pytania:

Jeżeli Bóg jest miłością, to jak może znieść, że ktoś na wieczność trafi do piekła?
Jak pogodzić surowego Boga ze Starego Testamentu z miłosiernym Chrystusem?
Czym są: czyściec, niebo, piekło?
Świadkowie Jehowy i 144 tyś. zbawionych.

Czekamy na nowe pytania!!!


Zob. Katarzyna Kłysik, "Jestem katolikiem, ale...". Trudne pytania, proste odpowiedzi, Rafael, Kraków 2015.

Pozostałe tematy
Aktualności

Światło nadziei w Psalmach

Jednym z owoców Roku Jubileuszowego jest publikacja pt. Światło nadziei w Psalmach [wyd. Jedność]. Jest to zbiór medytacji w rymie lectio divina wybranych psalmów - modlitw ufności (ssb24.pl). To nadzieja była głównym przesłaniem jubileuszu. Apostoł Narodów przekonuje, że cnota nadziei jest skutkiem usprawiedliwienia, obiecana i wyczekiwana jako „pokój z Bogiem” (Rz 5,1); zob. warto-przeczytać.

więcej

Brat Słońce

Nowy cykl 2025/26 Szkoły Słowa Bożego nosi tytuł "Brat Słońce". Rozważania przygotował ks. dr Łukasz Florczyk, wykładowca Pisma Świętego na WT Uniwersytetu Opolskiego. Tematem tegorocznych medytacji w rytmie lectio divina będzie motyw słońca (gr. helios) jako biblijny obraz ogarniającej wszystkich życzliwości Boga (Pwt 33,13n; Ps 19,5-7; Mt 5,45). Zapraszamy od I Niedzieli Adwentu do aktywnego udziału naszych uczniów i sympatyków ssb24.pl; zob. wprowadzenie

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 20463835

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu