Wyszukiwarka:
Aktualności

Mystagogia Benedicti - Uroczystości i święta Pańskie

2023-12-12

News
Ósmy tom serii Mystagogia Benedicti, dotyczy papieskiego nauczania katechetycznego i liturgicznego nawiązującego do Uroczystości i Świąt Pańskich. Ks. prof. Mirosław Wróbel, autor przedmowy, zauważa, że Benedykt XVI "przemawia po śmierci", jego teksty wciąż wprowadzają nas w tajemnicę Roku liturgicznego; zob. poniżej.

* Benedykt XVI, Mystagogia Benedicti. Wprowadzenie w tajemnice roku liturgicznego. Uroczystości i Święta Pańskie, red. Andrzej Demitrów, Michał Dragan OSB,  "ORDO et PAX" Fundacja Benedyktynów, Biskupów 2023, ss. 432.


Seria Mystagogia Benedicti:

WIELKI POST [2020]
OBJAWIENIE PAŃSKIE [2020]
WIELKA NOC ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO [2021]
UROCZYSTOŚCI, ŚWIĘTA I WSPOMNIENIA NMP [2022]
UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA PAŃSKIE [2023]

Pozostałe tematy
Aktualności

Katechezy eucharystyczne

Kongres Eucharystyczny w diecezji gliwickiej stał się okazją do zaangażowania poszczególnych wiernych, jak i grup, stowarzyszeń i ruchów lokalnego Kościoła. Studenci Wydziału Teologicznego UO przygotowali cykl katechez eucharystycznych dla młodzieży, by odpowiedzieć na apel Biskupa Gliwickiego i włączyć się w przygotowanie do dobrego przeżycia tego czasu łaski; zob. Wprowadzenie. Katecheza III.

więcej

List do Galatów

Kolejny tom Komentarza Biblijnego Edycji św. Pawła budzi nadzieję na szybsze ukończenie wielkiego projektu polskiego środowiska biblistów. Komentarz Dariusza Sztuka SDB dotyczy dzieła, które Apostoł napisał pod koniec swego pobytu w Efezie jako odpowiedź na niepokojące wieści o niebezpieczeństwie zagrażającym wierze (por. Ga 3,2; 4,21; 5,4); NKB.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 14050469

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu