Wyszukiwarka:
Katechezy biblijne

Wprowadzenie

2023-02-26

News

W bieżącym roku 2023 w Niedzielę Palmową, ze względu na obowiązujący w tym roku cykl czytań mszalnych „A”, będzie czytana Męka Pańska według św. Mateusza. Dlatego głoszone w tym roku kazania pasyjne, które będą rozważaniem poszczególnych fragmentów Pasji św. Mateusza, są pomyślane właśnie jako forma przygotowania się do uważnej lektury opisu Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową. Odczytywanie i słuchanie fragmentów Ewangelii o Męce Pańskiej nie może nas nie zmienić. Czytanie opisu tak wyjątkowych wydarzeń musi odmienić oblicza naszych serc, a przecież to jest podstawowym zadaniem słuchania słowa Bożego.

Niektóre myśli, które znajdą się w tekstach tegorocznych kazań, pochodzą z tekstów konferencji rekolekcyjnych ks. prof. Jerzego Szymika wygłoszonych w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie w styczniu 2023 r. pt. „Prymat Boga w czasach zarazy”.

ks. Franciszek Koenig

Pozostałe tematy
Aktualności

Tydzień formacji eucharystycznej

Liturgiczny okres zwykły jest zaproszeniem do pogłębienia pobożności eucharystycznej. Stąd propozycja Klubu Inicjatyw Biblijnych do organizacji Tygodnia Formacji Eucharystycznej. Proponujemy siedem stacji na wzór Drogi Światła: uwielbienie Pana w tajemnicy Eucharystii - w formie nabożeństwa lub prywatnej adoracji przed Najświętszym Sakramentem; zob. kib

więcej

Pieśni maryjne w wykonaniu kleryków WMSD

Schola Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu prezentuje pierwsze nagranie pieśni maryjnych z cyklu "Śpiewajmy Maryi" w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach; zob. rudy-parafia.pl; GN 20/23.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 12061745

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu