Wyszukiwarka:
Katechezy biblijne

Wprowadzenie

2023-02-26

News

W bieżącym roku 2023 w Niedzielę Palmową, ze względu na obowiązujący w tym roku cykl czytań mszalnych „A”, będzie czytana Męka Pańska według św. Mateusza. Dlatego głoszone w tym roku kazania pasyjne, które będą rozważaniem poszczególnych fragmentów Pasji św. Mateusza, są pomyślane właśnie jako forma przygotowania się do uważnej lektury opisu Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową. Odczytywanie i słuchanie fragmentów Ewangelii o Męce Pańskiej nie może nas nie zmienić. Czytanie opisu tak wyjątkowych wydarzeń musi odmienić oblicza naszych serc, a przecież to jest podstawowym zadaniem słuchania słowa Bożego.

Niektóre myśli, które znajdą się w tekstach tegorocznych kazań, pochodzą z tekstów konferencji rekolekcyjnych ks. prof. Jerzego Szymika wygłoszonych w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie w styczniu 2023 r. pt. „Prymat Boga w czasach zarazy”.

ks. Franciszek Koenig

Pozostałe tematy
Aktualności

Katechezy eucharystyczne

Kongres Eucharystyczny w diecezji gliwickiej stał się okazją do zaangażowania poszczególnych wiernych, jak i grup, stowarzyszeń i ruchów lokalnego Kościoła. Studenci Wydziału Teologicznego UO przygotowali cykl katechez eucharystycznych dla młodzieży, by odpowiedzieć na apel Biskupa Gliwickiego i włączyć się w przygotowanie do dobrego przeżycia tego czasu łaski; zob. Wprowadzenie. Katecheza II.

więcej

Życzenia - Wielkanoc 2024

Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa! (Exultet)

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy nadziei, by jej blask oświecał każdy dzień; miłości, by wypełniała wszelki mrok serca oraz wiary w pełne radości spotkanie Zmartwychwstałego Króla wieków. Redakcja ssb24.pl

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 13837583

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu