Warning: Use of undefined constant ciastko - assumed 'ciastko' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 140

Notice: Undefined index: ciastko in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 140

Warning: Use of undefined constant ciastko - assumed 'ciastko' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 142
Wyszukiwarka:

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/akt.php on line 709
Rozważania niedzielne: Rok A

Notice: Undefined index: video in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 210

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

II Niedziela zwykła - 19.01.2014

2014-01-16

News

Dzięki Duchowi Świętemu umysł jest zdolny do wiary, wola przepełniona nadzieją, a serce umocnione w miłości. Duch jednoczy i ożywia Kościół, dając nam doświadczenie bliskości Jezusa, który karmi nas swoim Ciałem. Czy znasz takiego Ducha?


CZYTAJ!

J 1, 29-34

Jan zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: "Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi". Jan dał takie świadectwo: "Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym". Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym.


ROZWAŻ!

To było nowe doświadczenie dla Jana. Znał przecież Jezusa, który był Jego kuzynem. Słowa „Ja Go przedtem nie znałem” wskazują, że poznał Jezusa w nowy sposób. Po pierwsze otrzymał sygnał od Boga, że Jezus będzie kimś wyjątkowym. Po drugie Bóg wskazał mu na znak („ujrzysz Ducha zstępującego”). I po trzecie w końcu stanowiło to zapowiedź mocy, z jaką Jezus będzie działał („chrzci Duchem Świętym”).

Jan znał Jezusa jako człowieka, rodaka i kuzyna. Teraz rozpoznał w nim Chrystusa. Kolejny rok może być dla ciebie nowym rozpoznaniem Jezusa. Odkryciem Chrystusa dotąd ci nieznanego.

Bóg objawia się „po kawałku” i pozwala nam odkrywać się stopniowo. To niesamowite jak każdy miesiąc, dzień i godzina może poszerzać nasze serce na doświadczanie w nim Boga.

Skutkiem działalności Jana jest świadomość, iż Jezus chrzci nas w Duchu Świętym. Dzieje się tak rzeczywiście i możemy to odkrywać na nowo. W sakramentach inicjacji (chrzest, bierzmowanie, Eucharystia) zostajemy ochrzczeni Duchem Świętym i mocą. Chodzi więc dzisiaj o to, by ten chrzest i moc były aktualizowane. Byśmy otwierali się na prowadzenie i uświęcenie, zjednoczenie z Bogiem i bliźnimi, dary i charyzmaty, męstwo w działaniu i odwagę w świadczeniu.

Bez Ducha Świętego:

  • Bóg jest daleko,
  • Chrystus pozostaje wspomnieniem z przeszłości,
  • Ewangelia wygląda na martwą literę,
  • Kościół jest tylko skostniałą organizacją,
  • władza – dominacją, a misja propagandą,
  • liturgia niczym więcej niż suchym obrzędem,
  • życie chrześcijańskie – moralnością niewolnika.

 

MÓDL SIĘ!

Przyjdź Duchu Święty! Nie pozwól, by działalność Jana Chrzciciela była przez nas lekceważona, jego wskazówka zapomniana, a doświadczenie Twojego zstąpienia przeoczone. Przyjdź Duchu Święty i rozpal moje serce, by odkryło moc, którą złożyłeś we mnie w sakramencie bierzmowania.


ŻYJ SŁOWEM!

Przez kolejne trzy dni zawołaj do Ducha Świętego, by obudził w tobie łaski złożone w sakramencie: 1) Chrztu; 2) Bierzmowania; 3) Eucharystii.

ks. Artur Sepioło


fot. jk

Pozostałe tematy
Aktualności

Notice: Undefined index: data_akt in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/prawo.php on line 169

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

Festiwal Życia - Kokotek 2022

Radosny festiwal życia młodych w Kokotku k. Lublińca z Maryją "Ja" - 4-7.07.2022. Ona najlepiej wie, co znaczy - jako młody człowiek odpowiedzieć na wołanie anioła: "Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa" (Łk 1,38). Zapraszamy!

więcej

Notice: Undefined index: data_akt in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/prawo.php on line 169

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

Leksykon katechetyczny

Ukazał się Leksykonu katechetycznego pod red. ks. Jana Kochela i ks. Jerzego Kostorza - to pozytywne wydarzenie 2022 roku; pierwszy tego typu leksykon w Polsce; zob. Jedność - poniżej

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 10918135

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu