Warning: Use of undefined constant ciastko - assumed 'ciastko' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 140

Notice: Undefined index: ciastko in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 140

Warning: Use of undefined constant ciastko - assumed 'ciastko' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 142
Wyszukiwarka:

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/akt.php on line 709
Rozważania niedzielne: Rok B

Notice: Undefined index: video in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 210

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

XV Niedziela zwykła - 15.07.2015

2015-07-08

News

Świat staje na głowie. Wystarczy na chwilę się zatrzymać i posłuchać informacji: młoda osoba popełnia samobójstwo, kolejna osoba tonie podczas letniego urlopu, zamach w Tunezji - czterdziestu ludzi ginie, a dalej z drugiej strony słyszymy: kolejna promocja, nowa kolekcja, wakacyjny rabat, obniżka cen, itd.


CZYTAJ!
Mk 6,7-13

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien. I mówił do nich: Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.


ROZWAŻ!

To paradoks, to nonsens! Można powiedzieć patrząc na to, co dzieje się w niedzielnej Ewangelii. Dlaczego? Już tak mocno wsiąkliśmy, zaangażowaliśmy się w świat i to, co on nam proponuje, że słuchamy Ewangelii bez większych emocji. Bez większego zaangażowania. A może przywykliśmy do słów Jezusa, słuchamy ich, ale już nie robią na nas większego wrażenia? Można dostrzec dwie perspektywy: prawdę Ewangelii i rzeczywistość z jaką się spotykamy!

Ewangelia nie jest pobożną lekturą, bajką o dobrym przesłaniu. Ewangelia jest życiem! Ewangelia jest odpowiedzią na moje życie, na jego problemy i rozterki.

Jezus nie pozostawia nas samymi sobie. Ciągle daje swoje słowo i puka do serc!

Dzisiejszy świat proponuje zupełnie coś innego niż Chrystus: (On) przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch.

Jezus chce zaradzić naszemu oporowi, naszemu niedowiarstwu, pragnie, abyśmy Mu zaufali, przyjęli Dobrą Nowinę jaką nam proponuje, a nigdy nie narzuca.

Taka jaka jest moja odpowiedź, takie często jest później moje życie. W naszym życiu następują wybory, a potem są ich konsekwencje: (…) przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie.

Uczniowie są pozbawieni wszystkiego. Mają tylko to, co jest niezbędne, aby iść i głosić Dobrą Nowinę! Czy Jezus nie przesadził jednak ze swoim radykalizmem? Polecił uczniom: (...) nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien.

Dla świata zdecydowanie - tak, natomiast dla uczniów, dla nas chrześcijan - nie! „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” - czytamy w Dziejach Apostolskich.

Uczeń Jezusa, nie chodzi tu tylko i wyłącznie o kapłanów, ale o wszystkich wiernych, dostaje specjalne zlecenie i wyposażenie od Pana. Już na chrzcie św. Bóg przyjmuje je swojej wspólnocie i posyła uczniów w świat. Właśnie w dzisiejszy świat, który tak bardzo potrzebuje miłości! Chrystus dzieli się swoją miłością i potrzebuje Ciebie!


MÓDL SIĘ!

Jezu, powinienem stać się wygnańcem.
Ale Jezu, czy chcesz, abym odszedł?
Czy to nie Ty sam mnie wezwałeś?


św. Ojciec Pio

ŻYJ SŁOWEM!

Jest zrozumiałe, że musisz posługiwać się środkami doczesnymi. Lecz staraj się być oderwanym od wszystkiego co ziemskie, aby posługiwać się tym zawsze z myślą o służbie Bogu i ludziom.

Jakub Jasiński

Pozostałe tematy
Aktualności

Notice: Undefined index: data_akt in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/prawo.php on line 169

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

Festiwal Życia - Kokotek 2022

Radosny festiwal życia młodych w Kokotku k. Lublińca z Maryją "Ja" - 4-7.07.2022. Ona najlepiej wie, co znaczy - jako młody człowiek odpowiedzieć na wołanie anioła: "Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa" (Łk 1,38). Zapraszamy!

więcej

Notice: Undefined index: data_akt in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/prawo.php on line 169

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

Leksykon katechetyczny

Ukazał się Leksykonu katechetycznego pod red. ks. Jana Kochela i ks. Jerzego Kostorza - to pozytywne wydarzenie 2022 roku; pierwszy tego typu leksykon w Polsce; zob. Jedność - poniżej

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 10918060

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu