Warning: Use of undefined constant ciastko - assumed 'ciastko' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 140

Notice: Undefined index: ciastko in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 140

Warning: Use of undefined constant ciastko - assumed 'ciastko' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 142
Wyszukiwarka:

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/akt.php on line 709
Rozważania niedzielne: Rok A

Notice: Undefined index: video in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 210

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

XXI Niedziela zwykła - 23.08.2020

2020-08-24

News
Kolejna niedziela wakacyjna przynosi próbę odpowiedzi na najważniejsze pytanie, które winien postawić sobie chrześcijanin: Kim jest dla mnie Jezus Chrystus?

CZYTAJ!
Mt 16,13–20

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”.

A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?”.

Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga żywego”.

Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.

Wtedy przykazał uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.


ROZWAŻ!

Jezus pyta uczniów za kogo ludzie Go uważają. Uczniowie mają wiele do powiedzenia. Problem pojawia się wtedy gdy pyta: A wy za kogo mnie uważacie?

To fundamentalne pytanie, które Jezus stawia również nam. Od odpowiedzi zależy nasze życie. Muszę się zatrzymać i odpowiedzieć Kim naprawdę jest dla mnie Jezus? Jeśli jest Mesjaszem, Panem i Zbawcą, który do końca nas umiłował i życie swoje oddał to jak ja odwzajemniam tą miłość?

Piotr dzięki łasce od Boga daje prawidłową odpowiedz: „Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga żywego”. Jezus odpowiada: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.

Szymonie synu Jony - Szymon podstawy swojej wiary czerpie również od przodków. Dziękujmy Bogu za wszystkich którzy nas wychowali w wierze. To wyznanie wiary Szymona Piotra nie było jedynie efektem badań i dociekań rozumu. Wiara jest łaską daną nam od Boga można ją jednak utracić. Troszczmy się o ten wielki dar, poprzez praktyki religijne i życie zgodne z wyznawaną wiarą. Dbajmy też o jej przekaz następnym pokoleniom.

W dalszej części dzisiejszej Ewangelii Jezus składa obietnice: „Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą”.

Pamiętajmy o tych słowach w obliczu współczesnych zagrożeń. Nie musimy się martwić ponieważ żywa budowla Kościoła stoi na solidnym fundamencie. Nie jest to bynajmniej zachęta do bezczynności. Matka Teresa z Kalkuty, zapytana przez dziennikarza: Jak zmienić świat na lepszy?, odpowiedziała: Pan zmieni siebie, ja siebie i świat będzie lepszy. Kilka rozdziałów wcześniej Jezus mówi też o modlitwie za nieprzyjaciół i prześladowców. „Zło dobrem zwyciężaj” – mawiał ksiądz Jerzy Popiełuszko.

Na koniec Piotr otrzymuję klucze królestwa niebieskiego i łaskę odpuszczania grzechów. Korzystajmy z tej łaski w sakramencie pokuty, aby mógł nam otworzyć bramy nieba.

Zapytaj siebie: 
  • Kim jest dla mnie Jezus i co to zmienia w moim życiu?
  • Jak odwzajemniam miłość Jezusa?
  • Jak troszczę się o własną wiarę i jej przekaz innym ludziom?
  • Czy dziękuję za łaskę wiary?
  • Jaka jest moja postawa w obliczu współczesnych zagrożeń?


MÓDL SIĘ!

Boże dziękuję Ci za łaskę wiary i za to Kim dla mnie jesteś. Spraw aby moje życie było odpowiedzą na pytanie które nieustannie zadajesz swoim uczniom.

„A wy za kogo mnie uważacie?”


ŻYJ SŁOWEM!

Troszcz się o swoją wiarę i zbawienie poprzez regularne życie sakramentalne.

Marcin Kujawa

fot. jk

Pozostałe tematy
Aktualności

Notice: Undefined index: data_akt in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/prawo.php on line 169

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

Festiwal Życia - Kokotek 2022

Radosny festiwal życia młodych w Kokotku k. Lublińca z Maryją "Ja" - 4-7.07.2022. Ona najlepiej wie, co znaczy - jako młody człowiek odpowiedzieć na wołanie anioła: "Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa" (Łk 1,38). Zapraszamy!

więcej

Notice: Undefined index: data_akt in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/prawo.php on line 169

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

Leksykon katechetyczny

Ukazał się Leksykonu katechetycznego pod red. ks. Jana Kochela i ks. Jerzego Kostorza - to pozytywne wydarzenie 2022 roku; pierwszy tego typu leksykon w Polsce; zob. Jedność - poniżej

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 10918114

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu