Warning: Use of undefined constant ciastko - assumed 'ciastko' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 140

Notice: Undefined index: ciastko in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 140

Warning: Use of undefined constant ciastko - assumed 'ciastko' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/index.php on line 142
Wyszukiwarka:

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/akt.php on line 709
Rozważania niedzielne: Rok B

Notice: Undefined index: video in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 210

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

XXXIII/2 Niedziela zwykła - 18.11.2012

2012-11-17

News
Czy przyszłość rzeczywiście jest nieznana? Przecież Jezus wielokrotnie ją zapowiadał. Może tylko niezbyt uważnie przeczytaliśmy tego „newsa”.

CZYTAJ!
Mk 13,24-32

W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zgromadzi swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi po kraniec nieba. A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo. Kiedy już jego gałąź nabrzmiewa sokami i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie te wydarzenia, wiedzcie, że to blisko jest, u drzwi. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.


ROZWAŻ!

Kto się boi końca świata?

Kto najbardziej boi się końca świata?

Szatan.

On bowiem wie, że ten moment jest definitywnym końcem jego działania.

Ci, którzy należą do Chrystusa mają świadomość przybliżającego się z każdą godziną całkowitego zwycięstwa dobra nad złem. Dlatego powtórne przyjście Chrystusa jest wyczekiwane i traktowane jak postawienie przysłowiowej kropki nad „i” w dziejach świata.

Jakie wnioski wysnuć można z przeczytanego właśnie fragmentu?

1. Jezus mówi nam o swym przyjściu, więc chce, byśmy byli przygotowani. Posiadali informację i wiedzieli, że koniec tej ziemi jest nieuchronny.

2. Daje poczucie bezpieczeństwa obiecując, że wyznawców Boga aniołowie zabiorą i będą ochraniać.

3. Nie powinniśmy się dać zwieść jakimiś przedwczesnymi (sensacyjnymi) przepowiedniami co do dat, bo termin jest zakryty, a zakończenie niespodziewane.

4. Zakończenie jest właściwie tryumfem Jezusa zmartwychwstałego i uwielbionego.

5. Powinniśmy oczekiwać tego, zaplanowanego przez Ojca zwycięstwa Jego królestwa nad całym złem tego świata.

Dlaczego w powszechnej opinii „koniec świata” jest wydarzeniem strasznym? Ponieważ w „powszechnej opinii” nie ma pragnienia świętości, ale utrwalony pogański stereotyp zachowania tego, co jest tu i teraz. Bóg nie ma w tym układzie nic do powiedzenia, nie ma miejsca na Jego działanie, a historia nie jest dziejami zbawienia, tylko plątaniną intryg i nieuczciwości. Bez wiary trudno uniknąć lęków przed bliższą i dalszą przyszłością. Jeśli ten świat jest jedyną perspektywą, to nic dziwnego, że sama myśl o jego kresie wywołuje histerię.

W tym kontekście wiara ujawnia się jako wielka wewnętrzna wartość i nieoceniony skarb. Zarówno ten intelektualny: poznanie przyszłości i wiedza jak się zachować, jak i ten emocjonalny: chroni przed lękiem i niepokojem.


MÓDL SIĘ!

Jezu, przymnóż nam wiary. Ty jesteś królem czasu i trwasz na wieki. Pozwól nam, zaplątanym w czas i materię spojrzeć wyżej i dalej. Naucz mnie opierać się o Twoje słowo, by przyszłość nie jawiła się jako klęska i unicestwienie. Naucz nas liczyć dni nasze, byśmy zdobyli mądrość serca. Aby Twoje przyjście nie spadło na nas jak potrzask, ale zastało nas pełnych uwielbienia i podziwu z odniesionego przez Ciebie zwycięstwa. Amen.

ŻYJ SŁOWEM!

Wypisz w wieczornym rachunku sumienia dziedziny życia, w których dziś dobro zwyciężyło nad złem. A następnie poproś, by Jezus doprowadził cię do ostatecznego zwycięstwa.

ks. Artur Sepioło

Pozostałe tematy
Aktualności

Notice: Undefined index: data_akt in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/prawo.php on line 169

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

Festiwal Życia - Kokotek 2022

Radosny festiwal życia młodych w Kokotku k. Lublińca z Maryją "Ja" - 4-7.07.2022. Ona najlepiej wie, co znaczy - jako młody człowiek odpowiedzieć na wołanie anioła: "Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa" (Łk 1,38). Zapraszamy!

więcej

Notice: Undefined index: data_akt in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/prawo.php on line 169

Notice: Undefined offset: 1 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 45

Notice: Undefined offset: 2 in /www/ssb24_www/www/ssb24.pl/modules/dll_page.php on line 46

Leksykon katechetyczny

Ukazał się Leksykonu katechetycznego pod red. ks. Jana Kochela i ks. Jerzego Kostorza - to pozytywne wydarzenie 2022 roku; pierwszy tego typu leksykon w Polsce; zob. Jedność - poniżej

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 10918214

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu