Wyszukiwarka:
Rok miłosierdzia - Brama pokory

Upokórzcie się 1P 5, 5-7 (28.08) (2016-08-24) -

Lectio 1 P 5, 5- 7


Również iwy, młodsi, bądźcie posłuszni starszym. Wszyscy zaś wobec siebie bądźcie pokorni, bo Bóg pysznym się sprzeciwia, adla pokornych jest łaskawy. Uniżcie się przed potężną ręką Boga, aby was wywyższył wodpowiednim czasie! Powierzcie Mu wszystkie swoje zmartwienia, aOn zatroszczy się owas.


Meditatio


W liście świętego Piotra mowa dziś o uległości. O tym, by czasem odpuścić, by posłuchać, oddać głos temu kto może, podobnie jak ja, ma coś do powiedzenia. Na co dzień to trudne. Bo do którego momentu mam słuchać, a w którym mogę już wkroczyć z własnym planem na życie? Święty Piotr bardzo wyraźnie wskazuje na uległość i cierpliwość względem drugiego człowieka, jak również względem samego Boga. Bóg działa, ale zawsze w swoim czasie – niekoniecznie ustalonym przeze mnie. Choć najpierw czasem wymaga naszej otwartości. Otwartości serca na wiarę, na Boże wymagania, na to, by oddać Mu się do dyspozycji. „ On zatroszczy się o was”. Nie ma się o co martwić. Warto tylko prosić: Panie wejdź w te przestrzenie mojego życia, które potrzebują Twojego uzdrowienia. Przyjdź z miłosierdziem i pokrzepieniem.


Oratio

Prośmy Pana: Panie Jezu otaczaj mnie swoją ojcowską opieką. Uzdrawiaj we mnie to co słabe. Amen.


Actio

Zapytaj siebie:

  • czy potrafię dostrzec pomoc okazywaną mi przez innych ludzi? Czy potrafię doceniać drugiego człowieka nie oczekując niczego w zamian?


Podziękuj Panu Bogu za tych, którzy kiedykolwiek przyszli Ci z pomocą.

Spór o pierwszeństwo Mt 18,1-5 ( 21.08) (2016-08-18) +

Wezwanie dla utrudzonych Mt 11, 28-30 (14.08) (2016-08-11) +

Bóg słucha pokornych Łk 1,52 (07.08) (2016-08-04) +

Pozostałe tematy
Aktualności

Franciszek o lectio divina

"Jednym ze sposobów duchowego czytania Słowa Bożego jest to co nazywa się lectio divina... Polega na poświęceniu czasu w ciągu dnia na osobistą, medytacyjną lekturę fragmentu Pisma Świętego. I jest to bardzo ważne: każdego dnia poświęć czas na słuchanie, medytację, czytanie fragmentu Pisma Świętego. W tym celu zalecam, by zawsze mieć kieszonkową Ewangelię i nosić ją w torbie, w kieszeniach; poniżej

więcej

Wracaj do domu - Festiwal Życia 2024

Zapraszamy 8 - 14 lipca 2024 do Kokotka k. Lublińca (diecezja gliwicka) na Festiwal Życia. Hasło: "Wracaj do domu!". Domem jest wiara - życie w prawdzie - wspólnota - Kościół młodych. W Biblii dom oznacza rodzinę (Łk 1,69; 1 Kor 3,9; 1 Tm 3,15). Sprawdź i przyjdź! Festiwal Życia.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 15364221

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu