Wyszukiwarka:
Rok miłosierdzia - Brama radosnego przebaczenia

Obowiązek przebaczania Mt 18,21-22 (27.03) (2016-03-24) -

Lectio Mt 18,21-22

Wtedy podszedł Piotr izapytał: „Panie, ile razy mam przebaczać bratu, jeśli wobec mnie zawini? Czy aż siedem razy?”. Jezus mu odpowiedział: „Nie twierdzę, że siedem, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.

Meditatio

Ile razy mam przebaczyć? Czy nie często, jak Piotr zastanawiamy się, czy to może już? Jezus pokazuje nam swoją niezgłębioną miłość poprzez ciągłe przebaczanie naszych grzechów w Sakramencie Pokuty. Daje nam nieskończony przykład, z którego wylewa się źródło Jego miłosierdzia. Poprzez to mówi nam o konieczności przebaczenia – wręcz nieustannego. Nie znaczy, że przychodzi to z łatwością. Często odwrotnie – z ogromnym trudem, złością, może z niewyleczonym żalem. Ale jeśli kocham jestem w stanie przebaczyć. A Bóg powołuje mnie do miłości każdego człowieka. Tego, którego łatwo mi kochać i tego, któremu nie potrafię zapomnieć przewinień. Siedemdziesiąt siedem razy – mówi Jezus. W końcu On przebacza Ci nieustannie.

Oratio

Prośmy Pana: Panie pokaż mi, że przebaczając drugiemu człowiekowi staję się świadkiem Twego niezgłębionego miłosierdzia.

Actio

Pytaj siebie:

  • dlaczego czasem nie potrafię przebaczyć? co mnie ku temu blokuje lub zniechęca?

Dziękuj Bogu za nieskończone miłosierdzie, które przejawia się w ciągłym przebaczaniu naszych grzechowych upadków.

Miłosierny Ojciec Łk 15, 11-32 ( 20.03.) (2016-03-17) +

Znaleziona drachma Łk 15, 8-10 (13.03.) (2016-03-10) +

Zagubiona owca Łk 15,1-7 (6.03.) (2016-03-03) +

Pozostałe tematy
Aktualności

Biblijny model wychowania

W parafii NSPJ w Koszęcinie w niedzielę 26 marca br. odbędzie się promocja i prezentacja książki "Drogi wychowania. Elementarz pedagogii biblijnej" oraz spotkanie z rodzicami i wychowawcami. Chodzi o biblijny model wychowania w rodzinach, szkołach i parafiach. Zapraszamy!

więcej

Kazania pasyjne`2023

W bieżącym roku kazania pasyjne będą rozważaniem poszczególnych fragmentów Pasji wg św. Mateusza. Rozważania przygotował ks. Franciszek Koenig - prof UO i proboszcz parafii Znalezienia Krzyża św. z Rusinowic; wprowadzenie; zob. poniżej

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 11828915

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu