Wyszukiwarka:
Rozważania tematyczne: Psalmy re-aktywne

Psalmy re-aktywne (2)

2012-11-08

News

Mesjasz Królem!


Drugi psalm w Biblii Tysiąclecia nosi tytuł "Mesjasz Królem". Już pierwsze zdanie jest pytaniem: Dlaczego narody się buntują, czemu ludy knują daremne zamysły? Kogo uznaję za Króla? Na czym polega biblijne panowanie? "Żądaj ode Mnie..." - czy jestem to w stanie powtórzyć?

Pobierz i odczytaj prezentację ps-re-002 (poniżej).

Jan

Patrz: Komentarze uczniów ssb!

wprowadzenie-metoda

W ramach szkoły Słowa Bożego zapraszamy, by dodać:

* [swój] tytuł psalmu (!);
* pytanie, które warto postawić (?)
* jak żyć słowem Ps... (->)

prześlij na adres: jkochel@uni.opole.pl


KOMENTARZE (1)

* Tak bliski mi jest werset ps 2: "(...) i Jego stopy z drżeniem całuję, bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze, gdyż gniew Jego prędko wybucha. Szczęśliwi wszyscy, co w Nim szukają ucieczki". A ja wołam o przemianę - wołam o nadzieję... o szczęście!

Agnieszka

Pliki do pobrania:

  1. ps-re-002.ppsx

Pozostałe tematy
Aktualności

Tydzień formacji eucharystycznej

Liturgiczny okres zwykły jest zaproszeniem do pogłębienia pobożności eucharystycznej. Stąd propozycja Klubu Inicjatyw Biblijnych do organizacji Tygodnia Formacji Eucharystycznej. Proponujemy siedem stacji na wzór Drogi Światła: uwielbienie Pana w tajemnicy Eucharystii - w formie nabożeństwa lub prywatnej adoracji przed Najświętszym Sakramentem; zob. kib

więcej

Pieśni maryjne w wykonaniu kleryków WMSD

Schola Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu prezentuje pierwsze nagranie pieśni maryjnych z cyklu "Śpiewajmy Maryi" w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach; zob. rudy-parafia.pl; GN 20/23.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 12061632

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu