Wyszukiwarka:
Rozważania tematyczne: Psalmy re-aktywne

Psalmy re-aktywne (2)

2012-11-08

News

Mesjasz Królem!


Drugi psalm w Biblii Tysiąclecia nosi tytuł "Mesjasz Królem". Już pierwsze zdanie jest pytaniem: Dlaczego narody się buntują, czemu ludy knują daremne zamysły? Kogo uznaję za Króla? Na czym polega biblijne panowanie? "Żądaj ode Mnie..." - czy jestem to w stanie powtórzyć?

Pobierz i odczytaj prezentację ps-re-002 (poniżej).

Jan

Patrz: Komentarze uczniów ssb!

wprowadzenie-metoda

W ramach szkoły Słowa Bożego zapraszamy, by dodać:

* [swój] tytuł psalmu (!);
* pytanie, które warto postawić (?)
* jak żyć słowem Ps... (->)

prześlij na adres: jkochel@uni.opole.pl


KOMENTARZE (1)

* Tak bliski mi jest werset ps 2: "(...) i Jego stopy z drżeniem całuję, bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze, gdyż gniew Jego prędko wybucha. Szczęśliwi wszyscy, co w Nim szukają ucieczki". A ja wołam o przemianę - wołam o nadzieję... o szczęście!

Agnieszka

Pliki do pobrania:

  1. ps-re-002.ppsx

Pozostałe tematy
Aktualności

Pieśń nad Pieśniami - Biblia Impulsy

Seria komentarzy Biblia Impulsy. Stary Testament (ST, t. XIX) rozpoczyna się od poematu miłosnego Pieśni nad Pieśniami. Nowe pokolenie polskich biblistów reprezentuje tu ks. prof. dr hab Krzysztof Bardski - znawca i miłośnik tej księgi poetyckiej; ceniony filolog i biblista z Uniwersytetu kard. S. Wyszyńskiego i Akademii Katolickiej w Warszawie; zob. Pnp/ST

więcej

Tydzień Biblijny 2022

Dzieło Biblijne im św. Jana Pawła II inicjuje Czternasty Tydzień Biblijny (1-7 maja) połączony z Narodowym Czytanie Pisma Świętego. Wybrano do wspólnotowej lektury teksty z Ewangelii według św. Łukasza (por. Łk 24,36). Hasło przewodnie nawiązuje zaś do tematu roku duszpasterskiego: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego” (zob. poniżej).

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 10403197

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu