Wyszukiwarka:
Rozważania tematyczne: Psalmy re-aktywne

Psalmy re-aktywne (3)

2012-11-14

News

Nadzieja!

Kto woła? Osądzony, odrzucony przez innych: „sprawiedliwych”. Wielu mu to mówi. Ma ich słuchać? … „A jednak (…) Wołam swym głosem (…) Wcale się nie lękam (…). Od Pana pochodzi Zbawienie”.

Pobierz i odczytaj prezentację ps-re-003 (poniżej).

JanKOMENTARZE
(1)

* UFNOŚĆ. Psalm 3 prowokuje mnie do postawienia kilku pytań:
- Czy mam bać się moich przeciwników, tych, którzy może nie darzą mnie sympatią czy życzliwością?
- Czy mam słuchać i wierzyć ich słowom?
- Czy rzeczywiście nie jestem zbawiony?

Odpowiedź na te pytania jest oczywista i brzmi „nie”. To wszystko jest kłamstwem. Wydaje się jednak, że postawienie tych pytań nie wystarcza. Trzeba zadać sobie kolejne, może głębsze:
- Czy Bóg jest moją tarczą? Czy wierzę, ze On się mną opiekuje i broni przed przeciwnikami?
- Czy Bóg jest najważniejszy w moim życiu i czy chlubię się moją przynależnością do Niego? A może się Go czasem wstydzę lub zapieram?
- Czy naprawdę nie lękam się człowieka, jego opinii o mnie?

Odpowiedź na te pytania może stać się swoistym rachunkiem sumienia. Jedno jest pewne, że tym, którzy Panu ufają On przychodzi z pomocą i darzy swym błogosławieństwem. Wiemy i może doświadczyliśmy tego, że stosunkowo łatwo jest ufać i wierzyć, gdy czujemy się kochani, akceptowani, gdy mamy wokół siebie przyjaznych ludzi. Zdecydowanie trudniej kiedy jest inaczej, kiedy w życiu coś nam nie wychodzi, kiedy wszystko i wszyscy wydają się być nam przeciwni. Ale to właśnie wtedy sprawdza się nasza ufność, wiara i wierność Temu, który zawsze jest wierny i zawsze jest blisko, Temu, który chce nam pomagać i nam błogosławić, dlatego prośmy: Panie wierzę w Ciebie, wierzę Tobie, błagam przymnóż mi wiary, umocnij moją ufność.

s.M. DamianaW ramach szkoły Słowa Bożego zapraszamy, by dodać:

* [swój] tytuł psalmu (!);

* pytanie, które warto postawić (?)

* jak żyć słowem Ps... (->)


prześlij na adres: jkochel@uni.opole.pl

Pliki do pobrania:

  1. ps-re-003.ppsx

Pozostałe tematy
Aktualności

Pieśń nad Pieśniami - Biblia Impulsy

Seria komentarzy Biblia Impulsy. Stary Testament (ST, t. XIX) rozpoczyna się od poematu miłosnego Pieśni nad Pieśniami. Nowe pokolenie polskich biblistów reprezentuje tu ks. prof. dr hab Krzysztof Bardski - znawca i miłośnik tej księgi poetyckiej; ceniony filolog i biblista z Uniwersytetu kard. S. Wyszyńskiego i Akademii Katolickiej w Warszawie; zob. Pnp/ST

więcej

Tydzień Biblijny 2022

Dzieło Biblijne im św. Jana Pawła II inicjuje Czternasty Tydzień Biblijny (1-7 maja) połączony z Narodowym Czytanie Pisma Świętego. Wybrano do wspólnotowej lektury teksty z Ewangelii według św. Łukasza (por. Łk 24,36). Hasło przewodnie nawiązuje zaś do tematu roku duszpasterskiego: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego” (zob. poniżej).

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 10403400

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu