Wyszukiwarka:
Warto przeczytać

List do Galatów [2024]

2024-04-19

News

Dariusz Sztuk, List do Galatów (NKB NT IX), Edycja św. Pawła, Częstochowa 2024, ss. 222; ISBN 978-83-8131-644-6.


Od Redakcji

Najnowszy tom z serii Nowych Komentarzy Biblijnych przybliża czytelnikom List do Galatów, który apostoł Paweł napisał w najgorętszym okresie swej ewangelizacyjnej działalności. Dotyka w nim istotnych elementów doktryny rodzącego się Kościoła, informując przy tym o wydarzeniach kształtujących oblicze początkowej wspólnoty chrześcijan, zwłaszcza wspólnoty w Galacji, w Azji Mniejszej. Obydwie te bardzo rozległe kwestie Autor komentarza potraktował niezmiernie starannie, z przejrzystością pozwalającą każdemu czytelnikowi łatwo odnaleźć interesujący go szczegół doktryny czy też historii młodego Kościoła.

Wśród wielu zalet niniejszego komentarza trzeba podkreślić uwagę, jaką Autor poświęca historii egzegezy Listu do Galatów, zwłaszcza tej patrystycznej, która w sposób dyskretny i chyba korzystny zdaje się modyfikować perspektywę egzegetów ostatnich dziesiątków lat.

Autor: ks. prof UKSW Dariusz Sztuk SDB - jest salezjaninem, biblistą, pracownikiem Zakładu Nauk Biblijnych UKSW w Warszawie oraz wykładowcą w WSD Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. Studiował w Salezjańskim Instytucie Teologicznym w Cremisan (Betlejem) oraz Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie. Przedmiotem jego naukowych zainteresowań i tematem publikacji są listy Pawłowe oraz egzegeza patrystyczna; jest popularyzatorem duchowości biblijnej oraz wiedzy o Ziemi Świętej, przewodnikiem grup pielgrzymkowych oraz studyjnych. Współautor m.in. "Historia zbawienia" (Wyd. Salezjańskie 2018); „Przewodnik po Ziemi Świętej” (Wyd. Salezjańskie 2021).

Pozostałe tematy
Aktualności

Dzieło Wspierania Powołań

Biskup Gliwicki w specjalnym komunikacie przestawił inicjatywę powołania Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań. "Najbardziej potrzebnym, a jednocześnie najprostszym sposobem towarzyszenia powołanym, jest nasza modlitwa, do której zachęcam gorąco wszystkich diecezjan" - przekonywał. Zapraszamy uczniów i sympatyków Szkoły Słowa do włączenia się w to dzieło; zob. poniżej

więcej

Katechezy eucharystyczne

Kongres Eucharystyczny w diecezji gliwickiej stał się okazją do zaangażowania poszczególnych wiernych, jak i grup, stowarzyszeń i ruchów lokalnego Kościoła. Studenci Wydziału Teologicznego UO przygotowali cykl katechez dla młodzieży, by odpowiedzieć na apel Biskupa Gliwickiego i włączyć się w przygotowanie do dobrego przeżycia tego czasu łaski; zob. Wprowadzenie. Katecheza VIII.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 14291530

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu