Wyszukiwarka:

XVIII Niedziela zwykła - 01.08.2021

Gdy w 1943 roku Abraham Maslow opisał "hierarchię potrzeb człowieka", nie mógł przewidzieć, że jego obserwacje będą dotyczyły nie tylko materii, ale i ducha. Podstawę jego piramidy stanowi tzw. realizacja potrzeb fizjologicznych, (...)

Przemienienie

Tajemnica Przemienienia opisana została w trzech Ewangeliach synoptycznych (por. Mk 9,2-10; Łk 9,28-36). Wspomina o niej również św. Piotr w Drugim swoim Liście: "Zapowiadaliśmy wam bowiem pełne potęgi przejście naszego Pana Jezusa Chrystusa, nie na podstawie jakichś wymyślonych baśni, ale jako naoczni świadkowie Jego wielkości. Otrzymał On od Boga Ojca cześć (...)

Polecamy

Księga Lamentacji - Nowy Komentarz Biblijny

Księga Lamentacji jest mało znana i rzadko komentowana. Nie jest jednolitym dziełem, zbudowanym według wyraźnego schematu. Choć starożytna tradycja wiązała Lamentacje z prorokiem Jeremiaszem (2Krn 35,25),  to dzisiaj raczej nie ma wątpliwości, że jest dziełem anonimowego autora, napisanym w VI w. przed Chr. Otrzymujemy pierwszą część komentarza Lamentacji ks. dr hab. Cezarego Korca, prof. US.

więcej

Katechizm dla średnio zaawansowanych

2021-07-22

Katechizm łączy stare z nowym, jak ewangeliczny gospodarz, który „ze swego skarbca wyjmuje to, co nowe i stare" (Mt 13,52). Nowy jest kontekst społeczno-religijny, nowe wyzwania oraz potrzeba dotarcia do owych „średnio zaawansowanych”, którzy może i przez jakiś czas chodzili na lekcje religii, ale niewiele zapamiętali i nie utrwalili swojej wiary. Stara jest natomiast forma – katechizm z pytaniami; zob. rec.

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 7697860

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu