Wyszukiwarka:

IV Niedziela Wielkanocna - 26.04.2015

Duch samowystarczalności, który opanowuje kolejne obszary naszej cywilizacji, wkrada się także w serca wierzących. Stwarza to śmiertelne zagrożenie dla owiec w przypadku, gdy przestają słuchać Pasterza.

Panna łaskawa (Virgo clemens)

Inaczej niż w stosunkach międzyludzkich, w zamyśle Bożym potęga nie kłóci się z łaskawością. Przypomina o tym piękna modlitwa mszalna: „Boże, Ty przez przebaczenie i litość najpełniej okazujesz swoją wszechmoc…” Bóg jest przecież z samej swej istoty Miłością (por. 1 J 4,8). Prawdę tę zapowiada już objawienie Starego Testamentu, Kiedy (...)

Polecamy

Lectio divina - lektura Boga

Na naszej stronie trzeba od czasu do czasu przypomnieć - co to jest lectio divina? Jaki jest cel Szkoły Słowa Bożego? Temu m. in. służy "Przewodnik SSB". Polecamy!

więcej

X Tydzień Biblijny - 15-21.04.2018

2018-04-07

15 kwietnia 2018 r. przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje X Tydzień Biblijny. Jego celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu wiernych. Obchody tegorocznej Niedzieli Biblijnej ubogaci II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem "Weźmijcie Pismo Święte".

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 3331741

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu