Wyszukiwarka:

XXV Niedziela zwykła 24.09.2023

Choroba duszy. Wydaje się, że od kilku lat, w związku z zaistniałą pandemią, bardziej dbamy o nasze zdrowie. Troszczymy się o zdrowie fizyczne, o zdrowie naszego ciała. Jednak choroby ciała to nie jedyne choroby, jakie mogą nas spotkać. Są jeszcze choroby, które możemy nazwać „chorobami duszy”.

Bł. Marceli Callo (†1945)

Katechizm Kościoła katolickiego uczy: „Piąte przykazanie zakazuje dobrowolnego niszczenia życia ludzkiego. Z powodu zła i niesprawiedliwości, jakie pociąga za sobą wszelka wojna, Kościół usilnie wzywa wszystkich do modlitwy i działania, by dobroć Boża uwolniła nas od odwiecznego zniewolenia przez wojnę” (KKK 2307; por. Gaudium et spes, 81). (...)

Polecamy

Młodzi na ołtarze

Nowy cykl w szkole słowa Bożego nosi tytuł Młodzi na ołtarze! Na progu XXI w. Kościół ogłasza świętych i błogosławionych z grona dzieci i młodzieży. To novum w praktyce Kościoła, a Ewangelia przekonuje: "do takich jako one należy królestwo niebieskie" (Mt 19,14). Proponujemy ok. 60 portretów świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze z grona dzieci i młodzieży w rytmie lectio; zob. GGN; wprowadzenie.

więcej

Codziennik biblijny

2023-08-19

Nowa pomoc w modlitewnej i medytacyjnej lekturze Pisma Świętego. Flos Carmeli to wydawnictwo Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych. O. Jan Ewangelista Krawczyk OCD popularyzuje modlitewną lekturę Biblii w rytmie lectio divina przede wszystkim na Youtube (zob. www.youtube.com/KarmeliTy).

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 12409444

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu