Wyszukiwarka:

III Niedziela Adwentu – 15.12.2019 r.

Radość prawdziwa i radość pozorna. Różnica pomiędzy jednym a drugim rodzajem radości polega na tym, że radość pozorna trwa tylko przez chwilę. Często za nią kryje się pewien podstęp, który spowoduje, że ostatecznie radość bardzo szybko może zamienić się w smutek i żal. Dlatego prawdziwie adwentową postawą jest umiejętne szukanie prawdziwej (...)

Sen Adama

W biblijnej relacji o ogrodzie Eden Bóg jawi się m.in. jako garncarz, który z gliny kształtuje człowieka i istoty żywe (Rdz 2,7.19), jako ogrodnik, który sadzi Eden (Rdz 2,8), jako spacerowicz, który przechadza się po raju (Rdz 3,8), a także jako rozmówca, który zwraca się do ludzi i węża (Rdz 3,9-19) oraz do swego niebiańskiego dworu (Rdz 3,22). W (...)

Polecamy

Listy do Tesaloniczan - Biblia Impulsy

Kolejny tom serii "Biblia Impulsy" nt. 1-2 Listów do Tesaloniczan. Autorem wstępu, przekładu z oryginału i komentarza jest p. dr Anna Rambiert-Kwaśniewska z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu; zob. ssb24.pl/

więcej

Mystagogia Benedicti - Boże Narodzenie

2019-12-10

Fundacja Benedyktynów z Biskupowa kontynuuje serię wydawniczą Mystagogia Benedicti jako wprowadzenie w Tajemnicę Roku Liturgicznego w nauczaniu Benedykta XVI. Trzeci tom, pod red. ks. dr Andrzeja Demitrowa, dotyczy Bożego Narodzenia (I cześć: od Wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia do Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi); rec. JK

więcej
zobacz wszystkie

III Niedziela Adwentu: Introit - Gaudete in domino (Flp. 4, 4. 5; Ps 84)

2015-12-12
Flp 4, 4-6
Gaudete in Domino semper : iterum dico, gaduete. Modestia vestra nota sit omnibus hominibus : Dominus enim prope est. Nihil solliciti sitis : sed in omni oratione petitiones vestrae innotescant apud Deum.

Ps 84, 2
Benedixisti, Domine, terram tuam : avertisti captivitatem Iacob.
Gloria Patri...
Gaudete in Domino...


* * *

Flp 4, 4-6
Weselcie się zawsze w Panu, po raz wtóry mówię, weselcie się. Skromne ułożenie wasze niech będzie znane wszystkim ludziom; Pan bowiem jest blisko. Nazbyt się o nic nie troszczcie, lecz w ciagłej modlitwie potrzeby swoje przedstawiajcie Bogu.

Ps 84, 2
Łaskę okazałeś, Panie, ziemi Twojej. Przywróciłeś z niewoli potomstwo Jakuba.
Chwała Ojcu...
Weselcie się zawsze...
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 5037003

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu