Wyszukiwarka:

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 16.06.2019

Słowa znanej piosenki brzmią: "Bo do tanga trzeba dwojga!". Jednak katolik winien zanucić: "Bo do wiary trzeba Trojga – ba czworga!". Jak to? Rzecz oczywista – Trójca i ty. No właśnie: czy naprawdę rzeczą oczywistą jest dla mnie ta przedziwna Relacja Osób - Najświętsza Trójca? (...)

Jezus uzdrawiał i przebaczał

Na początku Dziejów Apostolskich mowa jest o tym, co „Jezus czynił i czego nauczał” (Dz 1,1). W Jego postawie istniała harmonia słowa i czynu; słowa potwierdzały Jego czyny, np. uzdrowienie chorych, przebaczanie grzesznikom, utożsamianie się z najmniejszymi i odrzuconymi, a przede wszystkim ofiara złożona na krzyżu dla zbawienia świata (J 3,16n). Mistrz z Nazaretu (...)

Polecamy

Dobre studia na WTUO

Zapraszamy do studiowania na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego! Polecamy różne specjalności, np. "Nauki o Rodzinie", "Teologię", "Muzykologię" czy "Duchowość i kulturę chrześcijańską". Studiować może każdy, nie tylko tegoroczni maturzyści! Zapraszamy również osoby starsze…, także na emeryturze! Studia to czas dobrej intelektualnej przygody!

więcej

Atlas biblijny

2019-06-01

Atlas biblijny to popularna forma zaproszenia do "podróży" po Ziemi Świętej. Podróż "palcem po mapie" może być zaproszeniem do lektury Biblii oraz pełnym pasji odczytywaniem Kodu kulturowego. Polecamy pierwszy polski atlas biblijny przygotowany przez Instytut Geodezji i Kartografii oraz Wyd. Bernardinum; zob. GN/ 

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 4373172

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu