Wyszukiwarka:

XXVIII Niedziela zwykła – 13.10.2019

Jedną z chorób zakaźnych, która atakuje m.in. skórę, jest trąd. Współcześnie schorzenie to występuje głównie w krajach o klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Brud, brak czystej wody, żywności i pomocy medycznej sprawiają, że choroba ta może się rozprzestrzeniać w bardzo szybkim tempie. Jej objawami są suche i szorstkie owrzodzenia, które są jaśniejsze (...)

Matka Słowa – rozważająca Słowo

Pedagogia maryjna oparta jest na medytacyjnej i modlitewnej lekturze Słowa Bożego. Maryja jako pierwsza praktykowała „lectio divina”: „zachowywała” (lectio), „rozważała w sercu” (meditatio – oratio) i wreszcie „wprowadzała słowo w czyn” (operatio – actio; por. Łk 8,21; 11,28; Mt 7,24). Stąd papież Benedykt XVI w adhortacji apostolskiej Verbum Domini (...)

Polecamy

Listy do Tesaloniczan - Biblia Impulsy

Kolejny tom serii "Biblia Impulsy" nt. 1-2 Listów do Tesaloniczan. Autorem wstępu, przekładu z oryginału i komentarza jest p. dr Anna Rambiert-Kwaśniewska z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu; zob. ssb24.pl/

więcej

Niedziela Słowa Bożego

2019-10-01

Nowa inicjatywa papieża Franciszka - Niedziela Słowa Bożego. W Polsce obchodzimy Niedzielę Biblijną (III Niedziela wielkanocna), a w całym Kościele obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego (III Niedziela zwykła). "Ma się ona przyczynić do tego, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego” - wg Listu Aperuit illis.

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 4814108

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu