Wyszukiwarka:

XX Niedziela zwykła – 19.08.2018

Kolejna niedziela wakacyjna prowokuje ważne refleksje i pytania. Każdy z nas pragnie szczęśliwego, spełnionego życia. Próbujemy to osiągnąć na wiele różnych sposobów. Które z nich są naprawdę skuteczne?

Królowa Apostołów (Regina Apostolorum)

Także i ten tytuł używany był od XVI wieku w Litanii loretańskiej. Starsze wersje litanii maryjnych używały podobnych tytułów: Pocieszenie Apostołów (XII wiek), czy też Skarb Apostołów (XV wiek). Tytuł Królowej Apostołów rozpowszechnił się w Kościele dzięki zapoczątkowaniu w Loreto publicznego odmawiania litanii (1531).

Polecamy

Dobre studia na WTUO

Zapraszamy do studiowania na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego! Polecamy różne specjalności, np. "Nauki o Rodzinie", "Teologię", "Muzykologię" czy "Duchowość i kulturę chrześcijańską". Studiować może każdy, nie tylko tegoroczni maturzyści! Zapraszamy również osoby starsze…, także na emeryturze! Studia to czas dobrej intelektualnej przygody!

więcej

II Międzynarodowy Kongres Katechetyczny

2018-06-14

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zaprasza na II Międzynarodowy Kongres Katechezy, który odbędzie się w Rzymie od 20 do 23 września 2018 r., poruszając temat: „Katecheta, Świadek Tajemnicy”.

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 3637813

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu