Wyszukiwarka:

III Niedziela W. Postu - 03.03.2024

W Ewangelii według św. Jana, bezpośrednio po opisie cudu w Kanie Galilejskiej, autor natchniony umieścił perykopę o znaku oczyszczenia świątyni. Co ciekawe, u synoptyków to wydarzenie zostało zamieszczone bezpośrednio po triumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy, a przed Jego męką.

Wieczerza Paschalna

Eucharystyczna zaduma nad Księgą Wyjścia prowadzi nas do wieczerzy paschalnej jako zapowiedzi uczty eucharystycznej. Lud Izraela miał świadomość, że uczestniczy w tajemnicy Bożej: Spożywać będziecie pośpiesznie, gdyż jest to Pascha na cześć Pana. 

Polecamy

List do Galatów - Biblia Impulsy

Polecana przez Redakcję ssb24 seria "Biblia Impulsy" wzbogaciła się o kolejny tom - List do Galatów pod red. ks. Andrzeja Posadzego. List, napisany w Efezie podczas trzeciej podróży misyjnej, skierowany do wspólnoty w Galacji w okolicy Ancyry (dzisiejsza Ankara, stolica Turcji). W centrum nauczania Apostoła jest tajemnica usprawiedliwienia przez wiarę w Chrystusa (2,16); zob. Impulsy.

więcej

Jak dobrze przeżyć W. Post?

2024-02-14

WIELKI POST jest czasem walki duchowej i sztuki rozeznawania. Służą temu klasyczne formy pobożności: post, jałmużna, modlitwa..., droga krzyżowa, gorzkie żale, nawiedzanie kościołów stacyjnych, kazania pasyjne. Zapraszamy też do udziału w serii katechez o bałwochwalstwie; zob. katechezy.

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 13044618

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu