Wyszukiwarka:

XXV Niedziela zwykła - 24.09.2017

W misji Jezusa Chrystusa dominuje nurt miłosierdzia, wrażliwości, sprawiedliwości oraz pragnienie zaradzenia ludzkim potrzebom. Ewangelia przytacza wiele opisów takich wydarzeń, w których działanie Jezusa wyrastało z wrażliwości Jego serca. Jednak są też fragmenty Ewangelii, które wydają się być w powierzchownym odbiorze skrajnie pozbawione wymiaru (...)

Henryk Pobożny (†1241) i Anna Śląska (†1265) - Legnica

Wiek XIII to czas rozbicia dzielnicowego i walki o zjednoczenie ziem polskich. Ważną rolę w tym procesie odegrali książęta śląscy Henryk Brodaty i jego syn Henryk Pobożny oraz ich pobożne małżonki (...)

Polecamy

Nowa jakość życia - lectio divina

Projekt "Nowa jakość życia" ruszył! Chcemy uczyć ludzi czytania i słuchania Ewangelii z niedzieli, rozumieć ją, zgłębiać, medytować. Dziś modne stały się seriale, a CFD proponuje serię 52 odcinków do oglądania przed każdą niedzielą, jak kto woli - indywidualnie, w rodzinie, we wspólnocie, na katechezie. Zwiastun (poniżej). Polecamy konferencję o. Marco Rupnika SJ; zob. CFD

więcej

Biblia Polonorum - tom I

2017-09-22

W Wydawnictwie Pallottinum ukazał się pierwszy tom dzieła „Biblia Polonorum: Od początku do 1638 roku” autorstwa ks. Rajmunda Pietkiewicza. Poprzednio wydany t. 5 „Biblia Tysiąclecia (1965-2015)” został wyróżniony nagrodą Komitetu Nauk Teologicznych PAN. Całe dzieło liczyć będzie sześć tomów; zob. fragment na stronie PWT.

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 2868614

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu