Wyszukiwarka:
Aktualności

Lectio divina - teoria-praktyka

2022-02-24

News
Z okazji rocznicy śmierci Włodzimierza Zatorskiego OSB (+2021) ukazał się zbiór jego tekstów nt. lectio divina, czyli teorii i praktyki czytania Pisma Świętego. Ten rodzaj lektury Biblii zajmuje szczególne miejsce w tradycji monastycznej. Lectio divina, obok Reguły św. Benedykta, to "temat w czołówce zainteresowań Autora"; zob. Lectio
Pozostałe tematy
Aktualności

List do Galatów [2024]

Kolejny tom Komentarza Biblijnego Edycji św. Pawła budzi nadzieję na szybsze ukończenie wielkiego projektu polskiego środowiska biblistów. Komentarz Dariusza Sztuka SDB dotyczy dzieła, które Apostoł napisał pod koniec swego pobytu w Efezie jako odpowiedź na niepokojące wieści o niebezpieczeństwie zagrażającym wierze (por. Ga 3,2; 4,21; 5,4); NKB.

więcej

Katechezy eucharystyczne

Kongres Eucharystyczny w diecezji gliwickiej stał się okazją do zaangażowania poszczególnych wiernych, jak i grup, stowarzyszeń i ruchów lokalnego Kościoła. Studenci Wydziału Teologicznego UO przygotowali cykl katechez eucharystycznych dla młodzieży, by odpowiedzieć na apel Biskupa Gliwickiego i włączyć się w przygotowanie do dobrego przeżycia tego czasu łaski; zob. Wprowadzenie. Katecheza III.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 14018531

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu