Wyszukiwarka:
Klub Inicjatyw Biblijnych

Zbuduj swoje życie na Słowie Bożym! - Kurs Biblijny

2017-10-07

News

Zbuduj swoje życie na Słowie Bożym!

Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki

(Mt 7, 24-27).


Jezus pokazuje nam dwie postawy. Różnią się tylko jednym - stosunkiem do Jego Słowa. Każdy z nas musi pewnego dnia podjąć kluczową decyzję - na jakim fundamencie buduje swoje życie? Wybór ten determinuje to, czy w momencie próby ostoi się wszystko co budowaliśmy, czy też rozsypie się jak domek z kart. Gra toczy się o ogromną stawkę. Czy jako chrześcijanin będziesz ciągle zaskakiwany przez burze, czy stawisz im czoło i przetrwasz je zwycięsko? Nie jest najlepszym rozwiązaniem uciekanie się do Boga jedynie w czasie burzy. Lepiej jest przygotować się do trudnych okoliczności z wyprzedzeniem.

Właśnie temu ma służyć „Kurs Biblijny – szkoła praktycznej posługi charyzmatycznej”. Naszym głównym przesłaniem jest zachęta - ZBUDUJ SWOJE ŻYCIE NA SŁOWIE BOŻYM! Chcemy koncentrować się na tym, co Biblia - spisane Słowo Boże - mówi nam w konkretnych życiowych tematach.

Podczas Kursu Biblijnego poszukamy odpowiedzi na pytania:

- Kim jest Bóg?

- Do czego zostałem stworzony?

- Jakie narzędzia duchowe zostawił mi Jezus?

- Jak mam stawać się prawdziwym uczniem Chrystusa?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na powyższe zagadnienia, to Kurs Biblijny jest właśnie dla Ciebie i nie może Cię na nim zabraknąć!

Wykładowcami oraz osobami dzielącymi się świadectwem podczas Kursu Biblijnego są księża*, biskup Grzegorz Ryś, ojcowie z Zakonu Jezuitów (o. Roman Groszewski), Orionistów (były prowincjał o. Antoni Wita, o. Piotr Jasek - ukończył studia doktoranckie z dogmatyki w Rzymie), Franciszkanów (m.in. o. dr Wit Chlondowski - gwardian, definitor, prowincjalny sekretarz ewangelizacji i misji oraz animator ewangelizacji, wykładowca WSD), ks. Artur Sepioło (Dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej), ks. prof. dr hab. Jan Kochel (z Diecezji Gliwickiej, wykładowca katechetyki i pedagogiki chrześcijańskiej na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego), Stanisława Iżyk-Dekowska (Lider wspólnoty „Dom Zwycięstwa”, Dyrektor Stowarzyszenia „PRO-MISJA Przymierze Katolików na rzecz Ewangelizacji i Misji”, a także Dyrektor Krajowego Biura Stowarzyszenia Alfa Polska), Ulf Ekman, liderzy i animatorzy ze wspólnot: „Chefsiba” z Warszawy, "Dom w Ramionach Ojca” z Warszawy, "Głos Pana” ze Skierniewic, "Głos na Pustyni” z Krakowa, Metanoia z Jaworzna, „Abba” z Warszawy oraz inni.


* Od nowego roku Kurs Biblijny będzie prowadzony pod patronatem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.

___________________________________________________________________________________

Informacje organizacyjne

Kurs Biblijny – szkoła praktycznej posługi charyzmatycznej

Edycja 2017-2018

 

Terminy i godziny zjazdów:

08 - 09 września;
27 - 28 października;
10 - 11 listopada;
15 - 16 grudnia;
12 - 13 stycznia;
09 - 10 lutego;
16 - 17 marca;
20 - 21 kwietnia;
18 - 19 maja;
15 - 16 czerwca

Piątek – 18:30-21:15; Sobota – 9:30-17:00

Kurs przewidziany jest na dwa lata. Składa się z dwóch rocznych modułów. 

Miejsce zjazdów:

Gliwice

Koszty:

510 zł za wszystkie 10 zjazdów jako przedpłata (15% zniżki)

60 zł za jeden zjazd – opłata przed każdym zjazdem (razem 600 zł )

50% zniżki dla drugiej i kolejnej osoby z rodziny (czyli odpowiednio 255 zł za całość lub 30 zł za zjazd); w takim przypadku jest wydawana tylko jedna książka na rodzinę

W cenie Kursu: materiały, książka, kawa i herbata


Zapisy i kontakt:

Zapisy na Kurs Biblijny są zakończone - brak wolnych miejsc.

Istnieje możliwość wpisania się na listę rezerwową.

W celu zapisów należy wypełnić formularz na stronie www.ruchwiary.pl w zakładce „Kurs Biblijny".

Kontakt e-mail: kursbiblijny@ruchwiary.pl


Kurs będzie się odbywał w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach ul. Jana Pawła II 5a (obok katedry gliwickiej).

 

Pozostałe tematy
Aktualności

List do Galatów

Kolejny tom Komentarza Biblijnego Edycji św. Pawła budzi nadzieję na szybsze ukończenie wielkiego projektu polskiego środowiska biblistów. Komentarz Dariusza Sztuka SDB dotyczy dzieła, które Apostoł napisał pod koniec swego pobytu w Efezie jako odpowiedź na niepokojące wieści o niebezpieczeństwie zagrażającym wierze (por. Ga 3,2; 4,21; 5,4); NKB.

więcej

Dzieło Wspierania Powołań

Biskup Gliwicki w specjalnym komunikacie przestawił inicjatywę powołania Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań. "Najbardziej potrzebnym, a jednocześnie najprostszym sposobem towarzyszenia powołanym, jest nasza modlitwa, do której zachęcam gorąco wszystkich diecezjan" - przekonywał. Zapraszamy uczniów i sympatyków Szkoły Słowa do włączenia się w to dzieło; zob. poniżej

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 14624672

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu